NL · EN

Fivelzigt

Fivelzigt is een van de 19 wijken van Eemsdelta, met 1.535 inwoners en 696 woningen in 3 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 275.000 ligt 10% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 40% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 197905 · 3 buurten · 44 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
1.535inwoners1 januari 2025
€ 275.000gemiddelde WOZ-waardeEemsdelta: € 250.000
40%groen binnen 500 mEemsdelta: 32%
44voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Fivelzigt in EemsdeltaPostcodes in Fivelzigt gemarkeerd; de rest van Eemsdelta in grijs
Kaart van Eemsdelta met wijk Fivelzigt gemarkeerd

De buurten van Fivelzigt.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 83 buurten in Eemsdelta.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Fivelmonde855€ 238k69%100%16%44%45
Fivelzigt360€ 314k99%96%29%32%42
Dethmerseiland320€ 338k100%100%36%39%38

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Fivelzigt is € 275.000; in Eemsdelta is dat € 250.000.

696woningen1 januari 2025
99%eengezinswoningen1% meergezins
82%koopwoningen8% corporatiewoningen
9%gebouwd in de laatste tien jaar7% onbewoond
990 m³aardgas per woning per jaarEemsdelta: 910 m³
2.810 kWhstroom per woning per jaarEemsdelta: 2.730 kWh
2%aardgasvrije woningenEemsdelta: 13%
69%woningen met zonnepanelenEemsdelta: 52%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Fivelzigt zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

21%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Eemsdelta: 45%
21%in de landelijk hoogste 20%Eemsdelta: 13%
0,5%van de inwoners leeft onder de armoedegrensEemsdelta: 3,0%
€ 191.000mediaan vermogen van huishoudensEemsdelta: € 113.000
73,0%nettoarbeidsparticipatieEemsdelta: 65,0%
23%hoogopgeleid (hbo of wo)Eemsdelta: 20%
6,0%van de werkenden is zelfstandigeEemsdelta: 14,0%
1,3personenauto’s per huishoudenEemsdelta: 1,1

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 18 misdrijven in Fivelzigt, 40% minder dan in 2024. Dat is 11,7 per 1.000 inwoners, tegen 28,5 in Eemsdelta.

Woninginbraak2
Diefstal uit of vanaf auto’s1
Diefstal van fietsen en (snor)brommers1
Openlijk geweld tegen personen1
Mishandeling1
Overige vermogensdelicten1
Vernieling en zaakbeschadiging1
Rijden onder invloed1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Fivelzigt, een weinig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,5 km
Grote supermarkt1,8 km
Kinderdagverblijf1,4 km
Basisschool1,4 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km6,0
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)120
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)70
Bedrijfsvestigingen60
Inwoners per km²1.966
Oppervlakte land78 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Eemsdelta.

Alle wijken van Eemsdelta.