NL · EN

Begijnenbroek

Begijnenbroek is een van de 20 wijken van Eindhoven, met 12.220 inwoners en 6.003 woningen in 6 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 348.000 ligt 11% onder het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 23% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 077243 · 6 buurten · 270 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
12.220inwoners1 januari 2025
€ 348.000gemiddelde WOZ-waardeEindhoven: € 391.000
23%groen binnen 500 mEindhoven: 19%
134voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Begijnenbroek in EindhovenPostcodes in Begijnenbroek gemarkeerd; de rest van Eindhoven in grijs
Kaart van Eindhoven met wijk Begijnenbroek gemarkeerd

De buurten van Begijnenbroek.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 111 buurten in Eindhoven.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Generalenbuurt5.545€ 329k43%55%18%19%140
Oude Toren1.705€ 312k38%24%30%22%162
Hondsheuvels415€ 304k34%2%59%32%102
Oude Gracht-West2.890€ 326k48%46%19%27%118
Oude Gracht-Oost1.335€ 564k97%100%24%26%77
Eckartdal330€ 522k0%10%32%49%40

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Begijnenbroek is € 348.000; in Eindhoven is dat € 391.000.

6.003woningen36 nieuw gebouwd in 2025
50%eengezinswoningen50% meergezins
48%koopwoningen39% corporatiewoningen
3%gebouwd in de laatste tien jaar4% onbewoond
790 m³aardgas per woning per jaarEindhoven: 730 m³
2.140 kWhstroom per woning per jaarEindhoven: 2.330 kWh
4%aardgasvrije woningenEindhoven: 15%
30%woningen met zonnepanelenEindhoven: 32%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Begijnenbroek zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

50%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Eindhoven: 47%
12%in de landelijk hoogste 20%Eindhoven: 17%
4,2%van de inwoners leeft onder de armoedegrensEindhoven: 4,1%
€ 49.000mediaan vermogen van huishoudensEindhoven: € 37.000
69,0%nettoarbeidsparticipatieEindhoven: 71,0%
35%hoogopgeleid (hbo of wo)Eindhoven: 43%
12,0%van de werkenden is zelfstandigeEindhoven: 13,0%
0,8personenauto’s per huishoudenEindhoven: 0,7

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 660 misdrijven in Begijnenbroek, 7% minder dan in 2024. Dat is 54,0 per 1.000 inwoners, tegen 75,1 in Eindhoven.

Diefstal van fietsen en (snor)brommers81
Vernieling en zaakbeschadiging66
Rijden onder invloed61
Overige vermogensdelicten54
Diefstal uit of vanaf auto’s51
Woninginbraak21
Mishandeling21
Bedreiging19
Diefstal van motorvoertuigen11
Openlijk geweld tegen personen6
Straatroof2
Zakkenrollerij1
Overval1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Begijnenbroek, een zeer sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,8 km
Grote supermarkt0,7 km
Kinderdagverblijf0,6 km
Basisschool0,6 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km14,5
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)770
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)500
Bedrijfsvestigingen1.065
Inwoners per km²4.147
Oppervlakte land295 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Eindhoven.

Alle wijken van Eindhoven.