NL · EN

Escharen

Escharen is een van de 33 wijken van Land van Cuijk, met 1.245 inwoners en 497 woningen in 3 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 490.000 ligt 24% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 32% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 198203 · 3 buurten · 42 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
1.245inwoners1 januari 2025
€ 490.000gemiddelde WOZ-waardeLand van Cuijk: € 394.000
32%groen binnen 500 mLand van Cuijk: 29%
27voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Escharen in Land van CuijkPostcodes in Escharen gemarkeerd; de rest van Land van Cuijk in grijs
Kaart van Land van Cuijk met wijk Escharen gemarkeerd

De buurten van Escharen.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 98 buurten in Land van Cuijk.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Escharen kom915€ 443k85%90%24%15%44
Escharen buitengebied-Oost160€ 647k87%90%31%46%12
Escharen buitengebied West incl. Raam180€ 615k86%86%17%41%14

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Escharen is € 490.000; in Land van Cuijk is dat € 394.000.

497woningen5 nieuw gebouwd in 2025
90%eengezinswoningen10% meergezins
85%koopwoningen8% corporatiewoningen
10%gebouwd in de laatste tien jaar1% onbewoond
1.050 m³aardgas per woning per jaarLand van Cuijk: 930 m³
3.770 kWhstroom per woning per jaarLand van Cuijk: 3.020 kWh
6%aardgasvrije woningenLand van Cuijk: 8%
69%woningen met zonnepanelenLand van Cuijk: 53%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Escharen zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

22%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Land van Cuijk: 34%
32%in de landelijk hoogste 20%Land van Cuijk: 22%
0,6%van de inwoners leeft onder de armoedegrensLand van Cuijk: 1,6%
€ 396.000mediaan vermogen van huishoudensLand van Cuijk: € 239.000
76,0%nettoarbeidsparticipatieLand van Cuijk: 74,0%
38%hoogopgeleid (hbo of wo)Land van Cuijk: 28%
20,0%van de werkenden is zelfstandigeLand van Cuijk: 16,0%
1,5personenauto’s per huishoudenLand van Cuijk: 1,2

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 22 misdrijven in Escharen, 27% minder dan in 2024. Dat is 17,7 per 1.000 inwoners, tegen 30,3 in Land van Cuijk.

Overige vermogensdelicten3
Diefstal uit of vanaf auto’s2
Vernieling en zaakbeschadiging2
Woninginbraak1
Bedreiging1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Escharen, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk2,2 km
Grote supermarkt1,6 km
Kinderdagverblijf0,7 km
Basisschool0,8 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km4,5
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)110
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)60
Bedrijfsvestigingen190
Inwoners per km²138
Oppervlakte land902 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Land van Cuijk.

Alle wijken van Land van Cuijk.