NL · EN

Oploo

Oploo is een van de 33 wijken van Land van Cuijk, met 1.925 inwoners en 707 woningen in 2 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 459.000 ligt 16% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 39% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 198225 · 2 buurten · 51 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
1.925inwoners1 januari 2025
€ 459.000gemiddelde WOZ-waardeLand van Cuijk: € 394.000
39%groen binnen 500 mLand van Cuijk: 29%
18voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Oploo in Land van CuijkPostcodes in Oploo gemarkeerd; de rest van Land van Cuijk in grijs
Kaart van Land van Cuijk met wijk Oploo gemarkeerd

De buurten van Oploo.

Kies een buurt voor het volledige overzicht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Oploo1.070€ 402k77%92%23%29%18
Oploo buitengebied855€ 569k84%93%19%51%1

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Oploo is € 459.000; in Land van Cuijk is dat € 394.000.

707woningen33 nieuw gebouwd in 2025
93%eengezinswoningen7% meergezins
80%koopwoningen12% corporatiewoningen
7%gebouwd in de laatste tien jaar4% onbewoond
1.070 m³aardgas per woning per jaarLand van Cuijk: 930 m³
3.460 kWhstroom per woning per jaarLand van Cuijk: 3.020 kWh
10%aardgasvrije woningenLand van Cuijk: 8%
60%woningen met zonnepanelenLand van Cuijk: 53%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Oploo zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

28%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Land van Cuijk: 34%
31%in de landelijk hoogste 20%Land van Cuijk: 22%
0,9%van de inwoners leeft onder de armoedegrensLand van Cuijk: 1,6%
€ 390.000mediaan vermogen van huishoudensLand van Cuijk: € 239.000
79,0%nettoarbeidsparticipatieLand van Cuijk: 74,0%
28%hoogopgeleid (hbo of wo)Land van Cuijk: 28%
21,0%van de werkenden is zelfstandigeLand van Cuijk: 16,0%
1,4personenauto’s per huishoudenLand van Cuijk: 1,2

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 33 misdrijven in Oploo, 13% minder dan in 2024. Dat is 17,1 per 1.000 inwoners, tegen 30,3 in Land van Cuijk.

Diefstal uit of vanaf auto’s4
Vernieling en zaakbeschadiging3
Woninginbraak2
Bedreiging2
Mishandeling2
Diefstal van fietsen en (snor)brommers1
Overige vermogensdelicten1
Rijden onder invloed1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Oploo, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,4 km
Grote supermarkt3,7 km
Kinderdagverblijf1,2 km
Basisschool1,4 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km1,2
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)190
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)70
Bedrijfsvestigingen290
Inwoners per km²90
Oppervlakte land2.135 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Land van Cuijk.

Alle wijken van Land van Cuijk.