NL · EN

Overloon

Overloon is een van de 33 wijken van Land van Cuijk, met 4.335 inwoners en 1.619 woningen in 2 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 447.000 ligt 13% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 36% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 198230 · 2 buurten · 98 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
4.335inwoners1 januari 2025
€ 447.000gemiddelde WOZ-waardeLand van Cuijk: € 394.000
36%groen binnen 500 mLand van Cuijk: 29%
55voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Overloon in Land van CuijkPostcodes in Overloon gemarkeerd; de rest van Land van Cuijk in grijs
Kaart van Land van Cuijk met wijk Overloon gemarkeerd

De buurten van Overloon.

Kies een buurt voor het volledige overzicht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Overloon Centrum2.950€ 419k68%85%30%28%60
Overloon buitengebied1.385€ 606k84%91%16%52%2

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Overloon is € 447.000; in Land van Cuijk is dat € 394.000.

1.619woningen150 nieuw gebouwd in 2025
86%eengezinswoningen14% meergezins
71%koopwoningen17% corporatiewoningen
11%gebouwd in de laatste tien jaar2% onbewoond
1.030 m³aardgas per woning per jaarLand van Cuijk: 930 m³
3.290 kWhstroom per woning per jaarLand van Cuijk: 3.020 kWh
5%aardgasvrije woningenLand van Cuijk: 8%
52%woningen met zonnepanelenLand van Cuijk: 53%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Overloon zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

32%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Land van Cuijk: 34%
25%in de landelijk hoogste 20%Land van Cuijk: 22%
1,2%van de inwoners leeft onder de armoedegrensLand van Cuijk: 1,6%
€ 320.000mediaan vermogen van huishoudensLand van Cuijk: € 239.000
74,0%nettoarbeidsparticipatieLand van Cuijk: 74,0%
27%hoogopgeleid (hbo of wo)Land van Cuijk: 28%
16,0%van de werkenden is zelfstandigeLand van Cuijk: 16,0%
1,1personenauto’s per huishoudenLand van Cuijk: 1,2

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 127 misdrijven in Overloon, 31% meer dan in 2024. Dat is 29,3 per 1.000 inwoners, tegen 30,3 in Land van Cuijk.

Vernieling en zaakbeschadiging17
Overige vermogensdelicten14
Diefstal uit of vanaf auto’s10
Diefstal van fietsen en (snor)brommers10
Mishandeling10
Woninginbraak9
Bedreiging5
Rijden onder invloed4
Diefstal van motorvoertuigen1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Overloon, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,2 km
Grote supermarkt1,1 km
Kinderdagverblijf0,9 km
Basisschool0,9 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km1,1
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)290
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)180
Bedrijfsvestigingen530
Inwoners per km²149
Oppervlakte land2.917 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Land van Cuijk.

Alle wijken van Land van Cuijk.