NL · EN

Abdij- en Torenbuurt

Abdij- en Torenbuurt is een buurt in de wijk De Reit (Tilburg) met 1.715 inwoners en 828 woningen. 11% van de woningen is een koopwoning en 38% een eengezinswoning. De gemiddelde WOZ-waarde (€ 227.000) ligt 33% onder het gemeentelijk gemiddelde. Vanaf een gemiddelde postcode in de buurt liggen 110 dagelijkse voorzieningen binnen een kwartier lopen.

Buurt 08553702 · 33 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
1.715inwoners1 januari 2025
€ 227.000gemiddelde WOZ-waardeTilburg: € 339.000
26%groen binnen 500 mTilburg: 22%
110voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Abdij- en Torenbuurt in TilburgPostcodes in Abdij- en Torenbuurt gemarkeerd; de rest van Tilburg in grijs
Kaart van Tilburg met buurt Abdij- en Torenbuurt gemarkeerd

Wie er wonen.

1.715 inwoners in 990 huishoudens, gemiddeld 1,7 personen per huishouden; naast het gemiddelde van Tilburg.

16%
0–14 jaar
26%
15–24 jaar
31%
25–44 jaar
8%
65 jaar en ouder
63%
eenpersoonshuishoudens
23%
huishoudens met kinderen

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Abdij- en Torenbuurt is € 227.000; in Tilburg is dat € 339.000.

828woningen1 januari 2025
38%eengezinswoningen62% meergezins
11%koopwoningen68% corporatiewoningen
0%gebouwd in de laatste tien jaar2% onbewoond
610 m³aardgas per woning per jaarTilburg: 580 m³
1.940 kWhstroom per woning per jaarTilburg: 2.470 kWh
16%aardgasvrije woningenTilburg: 31%
23%woningen met zonnepanelenTilburg: 34%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Abdij- en Torenbuurt zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

72%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Tilburg: 48%
5%in de landelijk hoogste 20%Tilburg: 15%
6,8%van de inwoners leeft onder de armoedegrensTilburg: 3,9%
€ 2.000mediaan vermogen van huishoudensTilburg: € 44.000
59,0%nettoarbeidsparticipatieTilburg: 72,0%
13,0%van de werkenden is zelfstandigeTilburg: 13,0%
0,5personenauto’s per huishoudenTilburg: 0,8

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 96 misdrijven in Abdij- en Torenbuurt, 48% meer dan in 2024. Dat is 56,0 per 1.000 inwoners, tegen 57,7 in Tilburg.

Diefstal van fietsen en (snor)brommers22
Overige vermogensdelicten9
Mishandeling8
Vernieling en zaakbeschadiging7
Woninginbraak4
Bedreiging4
Diefstal uit of vanaf auto’s2
Diefstal van motorvoertuigen1
Rijden onder invloed1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Abdij- en Torenbuurt, een zeer sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,3 km
Grote supermarkt0,6 km
Kinderdagverblijf0,2 km
Basisschool0,5 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km15,6
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)160
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)90
Bedrijfsvestigingen130
Inwoners per km²9.322
Oppervlakte land18 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Scholen in Abdij- en Torenbuurt.

Vestigingen van basis- en voortgezet onderwijs met een adres in deze buurt.

Jan Ligthartschool RendierhofBasisschool · Algemeen bijzonder

Bron: DUO, Open Onderwijsdata: vestigingen basis- en voortgezet onderwijs (CC BY 4.0). Toelating hangt af van het beleid van elke school.

Buurten in de buurt.

De dichtstbijzijnde buurten in Tilburg.