NL · EN

Wittevrouwen

Wittevrouwen is een buurt in de wijk Noordoost (Utrecht) met 6.615 inwoners en 3.026 woningen. 63% van de woningen is een koopwoning en 55% een eengezinswoning. De gemiddelde WOZ-waarde (€ 586.000) ligt 20% boven het gemeentelijk gemiddelde. Vanaf een gemiddelde postcode in de buurt liggen 510 dagelijkse voorzieningen binnen een kwartier lopen.

Buurt 03440433 · 173 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
6.615inwoners1 januari 2025
€ 586.000gemiddelde WOZ-waardeUtrecht: € 490.000
15%groen binnen 500 mUtrecht: 22%
510voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Wittevrouwen in UtrechtPostcodes in Wittevrouwen gemarkeerd; de rest van Utrecht in grijs
Kaart van Utrecht met buurt Wittevrouwen gemarkeerd

Wie er wonen.

6.615 inwoners in 3.895 huishoudens, gemiddeld 1,7 personen per huishouden; naast het gemiddelde van Utrecht.

12%
0–14 jaar
19%
15–24 jaar
37%
25–44 jaar
11%
65 jaar en ouder
59%
eenpersoonshuishoudens
19%
huishoudens met kinderen

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Wittevrouwen is € 586.000; in Utrecht is dat € 490.000.

3.026woningen1 januari 2025
55%eengezinswoningen45% meergezins
63%koopwoningen12% corporatiewoningen
0%gebouwd in de laatste tien jaar5% onbewoond
810 m³aardgas per woning per jaarUtrecht: 500 m³
2.090 kWhstroom per woning per jaarUtrecht: 2.140 kWh
6%aardgasvrije woningenUtrecht: 35%
21%woningen met zonnepanelenUtrecht: 27%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Wittevrouwen zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

48%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Utrecht: 46%
24%in de landelijk hoogste 20%Utrecht: 21%
3,2%van de inwoners leeft onder de armoedegrensUtrecht: 4,0%
€ 80.000mediaan vermogen van huishoudensUtrecht: € 30.000
79,0%nettoarbeidsparticipatieUtrecht: 75,0%
71%hoogopgeleid (hbo of wo)Utrecht: 55%
18,0%van de werkenden is zelfstandigeUtrecht: 16,0%
0,4personenauto’s per huishoudenUtrecht: 0,6

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 248 misdrijven in Wittevrouwen, ongeveer evenveel als in 2024. Dat is 37,5 per 1.000 inwoners, tegen 73,0 in Utrecht.

Diefstal van fietsen en (snor)brommers63
Overige vermogensdelicten25
Diefstal uit of vanaf auto’s24
Vernieling en zaakbeschadiging14
Woninginbraak9
Mishandeling9
Rijden onder invloed6
Bedreiging3
Diefstal van motorvoertuigen2
Openlijk geweld tegen personen2

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Wittevrouwen, een zeer sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,6 km
Grote supermarkt0,5 km
Kinderdagverblijf0,2 km
Basisschool0,4 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km25,8
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)380
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)290
Bedrijfsvestigingen1.260
Inwoners per km²17.859
Oppervlakte land37 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Scholen in Wittevrouwen.

Vestigingen van basis- en voortgezet onderwijs met een adres in deze buurt.

Witte Vrouwen-School Jenaplan-SchoolBasisschool · Openbaar

Bron: DUO, Open Onderwijsdata: vestigingen basis- en voortgezet onderwijs (CC BY 4.0). Toelating hangt af van het beleid van elke school.

Buurten in de buurt.

De dichtstbijzijnde buurten in Utrecht.