NL · EN

't Kruis

't Kruis is een van de 25 wijken van Dijk en Waard, met 720 inwoners en 287 woningen in 2 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 601.000 ligt 45% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 43% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 198028 · 2 buurten · 14 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
720inwoners1 januari 2025
€ 601.000gemiddelde WOZ-waardeDijk en Waard: € 414.000
43%groen binnen 500 mDijk en Waard: 20%
39voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
't Kruis in Dijk en WaardPostcodes in 't Kruis gemarkeerd; de rest van Dijk en Waard in grijs
Kaart van Dijk en Waard met wijk 't Kruis gemarkeerd

De buurten van 't Kruis.

Kies een buurt voor het volledige overzicht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
't Kruis400€ 536k81%98%31%37%59
Buitengebied 't Kruis320€ 702k85%100%19%48%22

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in 't Kruis is € 601.000; in Dijk en Waard is dat € 414.000.

287woningen1 nieuw gebouwd in 2025
99%eengezinswoningen1% meergezins
83%koopwoningen9% corporatiewoningen
6%gebouwd in de laatste tien jaar4% onbewoond
1.110 m³aardgas per woning per jaarDijk en Waard: 680 m³
3.620 kWhstroom per woning per jaarDijk en Waard: 2.700 kWh
6%aardgasvrije woningenDijk en Waard: 22%
60%woningen met zonnepanelenDijk en Waard: 54%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in 't Kruis zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

27%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Dijk en Waard: 30%
36%in de landelijk hoogste 20%Dijk en Waard: 23%
0,6%van de inwoners leeft onder de armoedegrensDijk en Waard: 1,9%
€ 512.000mediaan vermogen van huishoudensDijk en Waard: € 232.000
76,0%nettoarbeidsparticipatieDijk en Waard: 74,0%
26%hoogopgeleid (hbo of wo)Dijk en Waard: 27%
30,0%van de werkenden is zelfstandigeDijk en Waard: 15,0%
1,5personenauto’s per huishoudenDijk en Waard: 1,1

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 21 misdrijven in 't Kruis, 9% minder dan in 2024. Dat is 29,2 per 1.000 inwoners, tegen 36,9 in Dijk en Waard.

Vernieling en zaakbeschadiging5
Woninginbraak2
Diefstal van fietsen en (snor)brommers2
Diefstal uit of vanaf auto’s1
Diefstal van motorvoertuigen1
Mishandeling1
Overige vermogensdelicten1
Rijden onder invloed1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van 't Kruis, een weinig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk2,3 km
Grote supermarkt0,7 km
Kinderdagverblijf0,7 km
Basisschool0,7 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km8,1
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)40
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)40
Bedrijfsvestigingen190
Inwoners per km²162
Oppervlakte land446 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Dijk en Waard.

Alle wijken van Dijk en Waard.