NL · EN

Leesten

CBS-naam: Wijk 04 Leesten

Leesten is een van de 6 wijken van Zutphen, met 9.010 inwoners en 3.558 woningen in 5 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 401.000 ligt 20% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 31% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 030104 · 5 buurten · 188 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
9.010inwoners1 januari 2025
€ 401.000gemiddelde WOZ-waardeZutphen: € 334.000
31%groen binnen 500 mZutphen: 33%
97voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Leesten in ZutphenPostcodes in Leesten gemarkeerd; de rest van Zutphen in grijs
Kaart van Zutphen met wijk Leesten gemarkeerd

De buurten van Leesten.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 31 buurten in Zutphen.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Ooyerhoek2.030€ 366k78%84%23%31%126
De Enk2.670€ 371k88%97%17%22%109
Eme en Broek1.700€ 372k72%83%16%31%76
Looërenk en Woud2.100€ 486k87%100%10%35%53
Vespreide huizen Leesten510€ 588k85%87%15%54%19

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Leesten is € 401.000; in Zutphen is dat € 334.000.

3.558woningen1 januari 2025
91%eengezinswoningen9% meergezins
82%koopwoningen13% corporatiewoningen
14%gebouwd in de laatste tien jaar2% onbewoond
740 m³aardgas per woning per jaarZutphen: 790 m³
2.960 kWhstroom per woning per jaarZutphen: 2.370 kWh
9%aardgasvrije woningenZutphen: 6%
57%woningen met zonnepanelenZutphen: 35%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Leesten zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

19%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Zutphen: 41%
28%in de landelijk hoogste 20%Zutphen: 16%
1,0%van de inwoners leeft onder de armoedegrensZutphen: 2,7%
€ 228.000mediaan vermogen van huishoudensZutphen: € 136.000
77,0%nettoarbeidsparticipatieZutphen: 68,0%
37%hoogopgeleid (hbo of wo)Zutphen: 33%
12,0%van de werkenden is zelfstandigeZutphen: 16,0%
1,2personenauto’s per huishoudenZutphen: 0,9

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 169 misdrijven in Leesten, 13% minder dan in 2024. Dat is 18,8 per 1.000 inwoners, tegen 44,0 in Zutphen.

Diefstal uit of vanaf auto’s31
Vernieling en zaakbeschadiging18
Rijden onder invloed14
Overige vermogensdelicten10
Mishandeling5
Diefstal van fietsen en (snor)brommers4
Bedreiging4
Woninginbraak3
Diefstal van motorvoertuigen2
Zakkenrollerij1
Openlijk geweld tegen personen1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Leesten, een matig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,9 km
Grote supermarkt1,3 km
Kinderdagverblijf0,7 km
Basisschool1,1 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km7,6
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)750
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)550
Bedrijfsvestigingen1.020
Inwoners per km²1.053
Oppervlakte land855 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Zutphen.

Alle wijken van Zutphen.