NL · EN

Terneuzen Centrum

Terneuzen Centrum is een van de 30 wijken van Terneuzen, met 3.180 inwoners en 2.042 woningen in 1 buurt. De gemiddelde WOZ-waarde van € 205.000 ligt 20% onder het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 22% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 071520 · 1 buurt · 96 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
3.180inwoners1 januari 2025
€ 205.000gemiddelde WOZ-waardeTerneuzen: € 256.000
22%groen binnen 500 mTerneuzen: 20%
81voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Terneuzen Centrum in TerneuzenPostcodes in Terneuzen Centrum gemarkeerd; de rest van Terneuzen in grijs
Kaart van Terneuzen met wijk Terneuzen Centrum gemarkeerd

De buurten van Terneuzen Centrum.

Kies een buurt voor het volledige overzicht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Binnenstad-Java3.180€ 205k37%45%33%22%81

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Terneuzen Centrum is € 205.000; in Terneuzen is dat € 256.000.

2.042woningen30 nieuw gebouwd in 2025
45%eengezinswoningen55% meergezins
37%koopwoningen33% corporatiewoningen
9%gebouwd in de laatste tien jaar11% onbewoond
740 m³aardgas per woning per jaarTerneuzen: 870 m³
2.010 kWhstroom per woning per jaarTerneuzen: 2.570 kWh
8%aardgasvrije woningenTerneuzen: 6%
17%woningen met zonnepanelenTerneuzen: 46%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Terneuzen Centrum zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

64%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Terneuzen: 40%
6%in de landelijk hoogste 20%Terneuzen: 16%
7,4%van de inwoners leeft onder de armoedegrensTerneuzen: 3,6%
€ 18.000mediaan vermogen van huishoudensTerneuzen: € 132.000
55,0%nettoarbeidsparticipatieTerneuzen: 68,0%
13%hoogopgeleid (hbo of wo)Terneuzen: 22%
15,0%van de werkenden is zelfstandigeTerneuzen: 13,0%
0,7personenauto’s per huishoudenTerneuzen: 1,1

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 326 misdrijven in Terneuzen Centrum, 38% meer dan in 2024. Dat is 102,5 per 1.000 inwoners, tegen 35,1 in Terneuzen.

Mishandeling39
Vernieling en zaakbeschadiging32
Diefstal van fietsen en (snor)brommers28
Overige vermogensdelicten27
Bedreiging25
Rijden onder invloed22
Woninginbraak11
Openlijk geweld tegen personen8
Diefstal uit of vanaf auto’s4
Diefstal van motorvoertuigen2
Zakkenrollerij1
Overval1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Terneuzen Centrum, een matig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,8 km
Grote supermarkt0,5 km
Kinderdagverblijf0,7 km
Basisschool1,3 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km5,4
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)130
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)80
Bedrijfsvestigingen470
Inwoners per km²4.120
Oppervlakte land77 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Terneuzen.

Alle wijken van Terneuzen.