NL · EN

Groenewoud

Groenewoud is een van de 58 wijken van Tilburg, met 7.365 inwoners en 3.261 woningen in 9 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 288.000 ligt 15% onder het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 22% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 085532 · 9 buurten · 146 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
7.365inwoners1 januari 2025
€ 288.000gemiddelde WOZ-waardeTilburg: € 339.000
22%groen binnen 500 mTilburg: 22%
97voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Groenewoud in TilburgPostcodes in Groenewoud gemarkeerd; de rest van Tilburg in grijs
Kaart van Tilburg met wijk Groenewoud gemarkeerd

De buurten van Groenewoud.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 234 buurten in Tilburg.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Ezelvense Akkers1.055€ 332k67%69%26%15%118
Landbouwbuurt935€ 253k6%95%10%15%102
Vogeltjesbuurt West1.195€ 288k43%95%11%23%123
Vogeltjesbuurt Oost615€ 349k76%84%15%31%112
Visserijbuurt955€ 301k50%68%22%20%79
Groenewoud Oost525€ 273k52%78%15%34%42
Groenewoud Midden1.665€ 253k18%73%15%19%81
Groenewoud West395€ 266k30%60%23%21%109
Groenewoud Zuid25–––0%31%37

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Groenewoud is € 288.000; in Tilburg is dat € 339.000.

3.261woningen1 januari 2025
78%eengezinswoningen22% meergezins
40%koopwoningen53% corporatiewoningen
1%gebouwd in de laatste tien jaar2% onbewoond
810 m³aardgas per woning per jaarTilburg: 580 m³
2.480 kWhstroom per woning per jaarTilburg: 2.470 kWh
3%aardgasvrije woningenTilburg: 31%
38%woningen met zonnepanelenTilburg: 34%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Groenewoud zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

53%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Tilburg: 48%
9%in de landelijk hoogste 20%Tilburg: 15%
5,1%van de inwoners leeft onder de armoedegrensTilburg: 3,9%
€ 13.000mediaan vermogen van huishoudensTilburg: € 44.000
65,0%nettoarbeidsparticipatieTilburg: 72,0%
20%hoogopgeleid (hbo of wo)Tilburg: 33%
12,0%van de werkenden is zelfstandigeTilburg: 13,0%
0,9personenauto’s per huishoudenTilburg: 0,8

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 271 misdrijven in Groenewoud, 17% minder dan in 2024. Dat is 36,8 per 1.000 inwoners, tegen 57,7 in Tilburg.

Vernieling en zaakbeschadiging49
Overige vermogensdelicten30
Mishandeling26
Diefstal van fietsen en (snor)brommers19
Bedreiging18
Woninginbraak11
Diefstal uit of vanaf auto’s9
Diefstal van motorvoertuigen2
Straatroof1
Rijden onder invloed1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Groenewoud, een sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,7 km
Grote supermarkt0,7 km
Kinderdagverblijf0,6 km
Basisschool0,6 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km8,3
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)690
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)390
Bedrijfsvestigingen595
Inwoners per km²5.512
Oppervlakte land134 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Tilburg.

Alle wijken van Tilburg.