NL · EN

Koolhoven

Koolhoven is een van de 58 wijken van Tilburg, met 5.605 inwoners en 1.924 woningen in 5 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 490.000 ligt 45% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 38% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 085557 · 5 buurten · 81 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
5.605inwoners1 januari 2025
€ 490.000gemiddelde WOZ-waardeTilburg: € 339.000
38%groen binnen 500 mTilburg: 22%
67voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Koolhoven in TilburgPostcodes in Koolhoven gemarkeerd; de rest van Tilburg in grijs
Kaart van Tilburg met wijk Koolhoven gemarkeerd

De buurten van Koolhoven.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 234 buurten in Tilburg.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Koolhoven Noord1.685€ 465k80%88%5%30%77
Koolhoven Zuid2.095€ 485k74%84%6%36%56
Koolhoven Buiten715€ 524k91%100%6%38%76
Buitengebied Koolhoven20–––25%47%62
Koolhoven Oost1.090€ 504k68%89%3%61%64

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Koolhoven is € 490.000; in Tilburg is dat € 339.000.

1.924woningen30 nieuw gebouwd in 2025
88%eengezinswoningen12% meergezins
77%koopwoningen16% corporatiewoningen
32%gebouwd in de laatste tien jaar1% onbewoond
0 m³aardgas per woning per jaarTilburg: 580 m³
3.160 kWhstroom per woning per jaarTilburg: 2.470 kWh
100%aardgasvrije woningenTilburg: 31%
59%woningen met zonnepanelenTilburg: 34%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Koolhoven zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

14%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Tilburg: 48%
44%in de landelijk hoogste 20%Tilburg: 15%
0,8%van de inwoners leeft onder de armoedegrensTilburg: 3,9%
€ 255.000mediaan vermogen van huishoudensTilburg: € 44.000
86,0%nettoarbeidsparticipatieTilburg: 72,0%
39%hoogopgeleid (hbo of wo)Tilburg: 33%
12,0%van de werkenden is zelfstandigeTilburg: 13,0%
1,3personenauto’s per huishoudenTilburg: 0,8

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 71 misdrijven in Koolhoven, 43% minder dan in 2024. Dat is 12,7 per 1.000 inwoners, tegen 57,7 in Tilburg.

Vernieling en zaakbeschadiging11
Diefstal uit of vanaf auto’s6
Overige vermogensdelicten6
Bedreiging5
Woninginbraak2
Diefstal van fietsen en (snor)brommers2
Mishandeling2
Diefstal van motorvoertuigen1
Openlijk geweld tegen personen1
Rijden onder invloed1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Koolhoven, een matig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,9 km
Grote supermarkt2,4 km
Kinderdagverblijf0,6 km
Basisschool0,6 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km5,7
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)670
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)530
Bedrijfsvestigingen560
Inwoners per km²3.393
Oppervlakte land165 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Tilburg.

Alle wijken van Tilburg.