NL · EN

Noordhoek

Noordhoek is een van de 58 wijken van Tilburg, met 4.980 inwoners en 2.995 woningen in 3 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 303.000 ligt 11% onder het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 16% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 085520 · 3 buurten · 82 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
4.980inwoners1 januari 2025
€ 303.000gemiddelde WOZ-waardeTilburg: € 339.000
16%groen binnen 500 mTilburg: 22%
311voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Noordhoek in TilburgPostcodes in Noordhoek gemarkeerd; de rest van Tilburg in grijs
Kaart van Tilburg met wijk Noordhoek gemarkeerd

De buurten van Noordhoek.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 234 buurten in Tilburg.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Bomenbuurt West1.310€ 305k53%14%27%22%237
Bomenbuurt Midden2.460€ 306k53%56%18%16%306
Bomenbuurt Oost1.210€ 295k27%22%28%10%402

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Noordhoek is € 303.000; in Tilburg is dat € 339.000.

2.995woningen5 nieuw gebouwd in 2025
35%eengezinswoningen65% meergezins
46%koopwoningen26% corporatiewoningen
5%gebouwd in de laatste tien jaar3% onbewoond
480 m³aardgas per woning per jaarTilburg: 580 m³
1.860 kWhstroom per woning per jaarTilburg: 2.470 kWh
37%aardgasvrije woningenTilburg: 31%
13%woningen met zonnepanelenTilburg: 34%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Noordhoek zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

58%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Tilburg: 48%
10%in de landelijk hoogste 20%Tilburg: 15%
3,8%van de inwoners leeft onder de armoedegrensTilburg: 3,9%
€ 31.000mediaan vermogen van huishoudensTilburg: € 44.000
73,0%nettoarbeidsparticipatieTilburg: 72,0%
48%hoogopgeleid (hbo of wo)Tilburg: 33%
13,0%van de werkenden is zelfstandigeTilburg: 13,0%
0,6personenauto’s per huishoudenTilburg: 0,8

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 263 misdrijven in Noordhoek, 9% meer dan in 2024. Dat is 52,8 per 1.000 inwoners, tegen 57,7 in Tilburg.

Vernieling en zaakbeschadiging29
Diefstal van fietsen en (snor)brommers28
Overige vermogensdelicten24
Mishandeling17
Bedreiging14
Rijden onder invloed14
Woninginbraak10
Diefstal uit of vanaf auto’s7
Diefstal van motorvoertuigen2
Zakkenrollerij2

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Noordhoek, een zeer sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,9 km
Grote supermarkt0,7 km
Kinderdagverblijf0,5 km
Basisschool0,5 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km20,0
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)200
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)130
Bedrijfsvestigingen665
Inwoners per km²10.104
Oppervlakte land49 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Tilburg.

Alle wijken van Tilburg.